CTMI 4.50mm Coolant Thru Carbide Drill 8xd 04.50X06.00X43X081IK ALCRN (LOC1304A)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT44659
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
4.50mm 2 Flute Coolant Thru Carbide Drill 6mm Shank ALCRN Coated CTM04.50X8IK
Extra Information
Brand:
Carbide Tools Mfg. Inc.
Weight:
1.00 LBS
Overall Length:
81mm
Coating:
ALCRN
Shank Diameter:
6mm
Length of Cut:
43mm
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
4.50mm