Ingersoll 10.1mm Coolant Thru 3xD Carbide Drill DE10100039T2R01 IN2205 (LOC3046A)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT62460
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
10.1mm 2 Flute Coolant Thru 3xD Carbide Drill 12mm Shank D.3976 d12 ap55 L102 Z2 Ha30 C
Extra Information
Brand:
Ingersoll
Weight:
0.25 LBS
Usable Length Diameter Ratio:
3xD
Overall Length:
102mm
Shank Diameter:
12mm
Length of Cut:
55mm
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
10.1mm