Ingersoll 10.32mm Coolant Thru 5xD Carbide Drill DE1032055T2R01 IN2205 (LOC3020B)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT62390
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
10.32mm 2 Flute Coolant Thru 5xD Carbide Drill 12mm Shank D.4063 d12 ap71 L118 Z2 Ha30 C
Extra Information
Brand:
Ingersoll
Weight:
0.38 LBS
Usable Length Diameter Ratio:
5xD
Overall Length:
118mm
Shank Diameter:
12mm
Length of Cut:
71mm
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
10.32mm