Kennametal KSEM 1.122" Coolant Thru 3xD Drill KSEM1125R3SSF125 (LOC3464)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT47749
Condition:
Used
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
1.1250" 2 Flute Coolant Thru Indexable Drill 1.250" Shank
Extra Information
Brand:
Kennametal
Weight:
6.00 LBS
Overall Length:
8.750"
Shank Diameter:
1.250"
Length of Cut:
4.35"
Material:
Steel
Cutting Diameter:
1.1250"
Flutes:
2
Coolant Through:
Yes
Projection Length:
5.750"