Kennametal 4.90mm Coolant Thru Carbide Drill B211A04900HP KCM15 (LOC1043B)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT44758
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
4.90mm 2 flute Coolant Thru Carbide Drill 6mm Shank TiCN Coated
Extra Information
Brand:
Kennametal
Weight:
1.00 LBS
Grade:
KCM15
Overall Length:
3.2283"
Coating:
TiCN
Shank Diameter:
6mm
Length of Cut:
1.7323"
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
4.90mm