Mitsubishi 15.08mm Coolant Thru Carbide 3xD Drill MVS1508X03S160 DP1020 (LOC682)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT68731
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
Mitsubishi 15.08mm Coolant Thru Carbide 3xD Drill MVS1508X03S160 DP1020
Extra Information
Brand:
Mitsubishi Materials
Weight:
1.00 LBS
Usable Length Diameter Ratio:
3xD
Grade:
DP1020
Overall Length:
147.70mm
Shank Diameter:
16mm
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
15.08mm