Sandvik 3.97mm Carbide Coolant Thru Drill 861.1-0397-060A1-GM GC34 (LOC2687B)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT36564
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
2 Flute Carbide Coolant Thru Drill
Extra Information
Brand:
Sandvik
Weight:
1.00 LBS
Overall Length:
113mm
Coating:
TiALN
Shank Diameter:
6mm
Length of Cut:
60.2mm
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
3.97mm