Sumitomo 11.7mm Coolant Thru 5xD Carbide Drill 12mm Shank MDW1170HGS5 (LOC1550)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT23558
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
Carbide Drill
Extra Information
Brand:
Sumitomo Electric Carbide
Weight:
1.00 LBS
EDP:
5VHY229
MPN:
MDW1170HGS5
Coolant Through:
Yes
Flutes:
2
Cutting Diameter:
11.70 mm
Material:
Carbide
Shank Diameter:
12mm
Coating:
TiALCr/TiSi
Overall Length:
158mm