Widia 10.50mm 2 Flute Coolant Thru Carbide Drill VDS401A10500 WU25PD (LOC2184)
No reviews yet Write a Review
SKU:
SMT40672
Condition:
New
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
10.50mm 2 Flute Coolant Thru Carbide Drill 12mm Shank
Extra Information
Brand:
Widia
Weight:
2.00 LBS
Grade:
WU25PD
Overall Length:
4.0157"
Coating:
TiAlN
Shank Diameter:
12mm
Length of Cut:
2.1654"
Material:
Carbide
Cutting Diameter:
10.50mm